home
Hľadať

Vydrovská dolina je uceleným produktom cestovného ruchu, zahŕňajúca atraktivity ako: Lesnícky skanzen, Čiernohronská železnica, Náučný chodník históriou a tradíciami Čierneho Balogu, poskytujúca ubytovanie (chaty, chalupy, penzióny, ubytovanie na súkromí), stravovacie možnosti, informačné služby, suveníry, doplnkový zábavný program pre firemné akcie, školské výlety (animačné hry, kone, cigánska, ľudová hudba, farma, zábava, ktorú inšpirujú miestne tradície a folklór).
Vďaka lesom a nádhernej prírode sú pre milovníkov turistiky v okolí turistické a cykloturistické trasy, náučné chodníky, jaskyne, Nízke Tatry, Veporské vrchy, Dobročský prales, Poľana i vidiek so svojou typickou architektúrou. Je to miesto ideálne pre dovolenku, víkendový pobyt, či detské i mládežnícke tábory, ktoré sa pravidelne už niekoľko rokov konajú v náručí tejto čarovnej prírody.
Viete že, v Čiernom Balogu sa natáčali filmy ako Nevera po Slovensky či Pokoj v duši? Neváhajte a navštívte tieto nezabudnuteľné miesta.

Obec vznikla v údolí Čierneho Hrona, ktoré bolo od 15. stor. obývané valašskými pastiermi. Od 16. stor. bola história regiónu úzko spätá s lesmi, bohatými na drevo, využívané v baniach a železiarskych hutách v okolí, kedy sem Habsburský cisár Ferdinand I. pozval drevorubačov z Álp, odborníkov na ťažbu dreva a stavbu vodných diel na jeho splavovanie. Tí tu zakladali prvé osady - Handle.

Vydrovská dolina - destinácia cestovného ruchu, ktorá sa nachádza v Čiernom Balogu v okrese Brezno. Vydrovská dolina je výsledkom úsilia a príkladnej spolupráce štyroch partnerov z rôznych sektorov - štátneho, neziskového a samosprávy. Na začiatku je obec Čierny Balog s bohatou viac ako 400. ročnou históriou, kultúrou a tradíciami, ktorá patrí medzi najväčšie obce na Slovensku. So spomínanou históriou súvisí jedinečná, toho času už turistická atrakcia, úzkorozchodná Čiernohronská železnica, ktorá kedysi zvážala drevo z hlbokých dolín a lesov. Lesov, vďaka ktorým sem prišli zruční lesmajstri a drevorubači, aby tu našli zdroj obživy a tiež domov pre svoje rodiny. Významným rodákom je Jozef Dekrét Matejovie, ktorý vošiel do lesníckej histórie tým, že svojou prácou prispel k zachovaniu lesov pre nás. Lesom, lesníkom a všetkým priateľom lesa je venovaný Lesnícky skanzen, ktorý vybudovali Lesy SR š.p., OZ Čierny Balog. VYDRA - vidiecka rozvojová aktivita aktívne podporuje partnerstvo pre dosiahnutie trvalo udržateľného rozvoja vidieckeho prostredia, zachovávanie tradícií, kultúrnych a prírodných hodnôt hlavne v oblasti cestovného ruchu a to aj prostredníctvom dobrovoľníckej práce.

V tejto sekcii nájdete informácie o najbližších akciách a podujatiach. Kliknite na Ďalšie informácie.

VYDRA – vidiecka rozvojová aktivita, Hlavná 56, 976 52 Čierny Balog
tel.: +421 48 61 90 944, fax: +421 48 61 91 537, tik@vydra.sk
Stránky generuje redakčný systém  PROXIA  spoločnosti  eSoft s.r.o.